TÜBİTAK BİLGEM SGE, Kocaeli Üniversitesi 6. Kariyer Günlerine Katıldı

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü(SGE), Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve Barbaros Denizcilik Kulübü tarafından organize edilen 6.Kariyer Günleri ve Denizcilikte Bilgi Teknolojileri Özel Oturumu’na katıldı.

İki oturum olarak düzenlenen program farklı üniversitelerden gelen akademisyenleri, sektör temsilcileri ve çok sayıda öğrenciyi bir araya getirdi.

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Kayahan, üniversite-sektör buluşmalarının hem eğitime hem de öğrencilerin iş yaşamını daha yakında tanıma fayda verdiğini ifade etti. Barbaros Denizcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Ay da katılımcıların öğrencilere çok büyük katma değer sağladığını ifade ederek bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen ve katılan herkse teşekkür etti.

TÜBİTAK BİLGEM’DEN “SİBER DÜNYADA TEHDİT VE ÖNLEMLER” SUNUMU

Sempozyumun Kocaeli Üniversitesi akademisyenlerinden Sayın Muhammed Bamyacı beyin organizatörlüğünde gerçekleşen ikinci oturumunda SGE’den Şerafettin Şentürk, “Siber Dünyada Tehdit ve Önlemler” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından da Şentürk konu hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Oturumun ardından konuşmacılara plaket takdim edildi. 

14.01.2020