NATO Çalışma Gruplarına Katılım

-A +A

Siber Güvenlik Enstitüsü (SGE)  ülkemizin NATO nezdinde toplantı, tatbikat ve projelerde temsili ile siber güvenlik güncel konulara hakim olunması, teknolojik gelişmelerden haberdar olunması, yetenek, proje ve ürünlerimizin tanıtılmasını ve sunulması amaçlarıyla NATO bünyesinde faaliyet gösteren çalışma gruplarına ve panellere, farklı ülkelerden uzmanlarla beraber, katılım sağlamaktadır.

SGE, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte 2010 yılından bu yana NATO Cyber Coalition tatbikatlarında ülkemizi temsilen hem organizasyon hem de gerçekleme fazında yer almaktadır. 

NATO Information Assurance and Cyber Defense Capability Panel üst çalışma paneli altında faaliyet gösteren Common Criteria Capability Team ve Cyber Defence Capability Team çalışma gruplarında aktif rol üstlenilmektedir. 

NATO üyesi ve NATO partneri ülkeler arasında barış ve güvenliğe yönelik Ar-Ge projelerini destekleyen NATO Science for Peace and Security (SPS) programı çalışmalarına ve siber güvenlik simulasyon çalışmaları kapsamında NATO Modelling and Simulation Group (NMSG) üst çatısı altında faaliyet gösteren Modelling and Simulation Support for Cyber Defence çalışmalarına katılım sağlamaktadır.

Siber Güvenlik Enstitüsü NATO Information Systems & Technology (IST) Business Panel üst çalışma grubunda ülkemiz adına endüstriyi temsilen yer almaktadır.